Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Προκειμένου να επικαιροποιήσετε τα στοιχεία εγγραφής του / της μαθητή /τριας στη Β ή Γ Γυμνασίου χρειάζεται:

1. Να συμπληρώσετε μία πρώτη υπεύθυνη δήλωση του νόμου 1599/1986 Α 75 (πατήστε τον υπερσύνδεσμο) στην οποία να δηλώνεται:

Α. ότι ασκείτε νόμιμα την κηδεμονία του / της μαθητή /τριας .

Β. ότι αποδέχεστε την ηλεκτρονική ενημέρωση για τα ζητήματα της πορείας φοίτησης του/της μαθητή /τριας .

Γ. η έγκυρη ηλεκτρονική διεύθυνση σας για την παραλαβή των μηνυμάτων και ο αριθμός του τηλεφώνου σας στο οποίο μπορούν να σας σταλούν σύντομα μηνύματα / sms.

Προσοχή: στην περίπτωση διάσπασης της συμβίωσης θα πρέπει να υποβληθούν δύο υπεύθυνες δηλώσεις μία από κάθε γονέα με τα δικά του προσωπικά στοιχεία.

2. Αντίγραφο δελτίου αστυνομικής ταυτότητας του/της μαθητή /τριας, εφόσον υπάρχει .

3. Επίσης, για την εσωτερική λειτουργία του σχολείου να συμπληρώσετε μία δεύτερη υπεύθυνη δήλωση του νόμου 1599/1986 Α 75 (πατήστε τον υπερσύνδεσμο) στην οποία να δηλώνεται:

Α. Αν το παιδί σας πάσχει δεν πάσχει από κάποιο νόσημα και αν χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη φροντίδα , ζήτημα για το οποίο θα ενημερώσετε εμπιστευτικά τη Διεύθυνση του σχολείου.

Β. Αν σε περίπτωση σεισμού ή έκτακτης ανάγκης θα παραλάβετε ο/η ίδιος/α τον/την μαθητή /τρια από το σχολείο ή θα εξουσιοδοτήσετε εκπροσώπους σας, για τους οποίους θα πρέπει να αναγράψετε όνομα, επώνυμο και στοιχεία επικοινωνίας.

Γ. Αν επιτρέπεται ή δεν επιτρέπεται να αποχωρεί ο/η μαθητής /τρια από το σχολείο σε περίπτωση έκτακτης τροποποίησης του ημερήσιου ωρολογίου προγράμματος..

Παρακαλούνται όσοι μαθητές/τριες επιθυμούν να φοιτήσουν στο Τμήμα Ένταξης του σχολείου μας να συμπληρώσουν την αντίστοιχη αίτηση κατά την προσέλευσή τους για την εγγραφή.